روشهای بهبود کیفیت تماس تلفنی

روشهای بهبود کیفیت تماس تلفنی

ارتباطات تلفنی شاهراه تجارت شما با مشتریان است. از اینرو انتظار میرود ارتباط صوتی در این ارتباط با مشتریان ( ارزشمند ترین دارایی شرکتها ) با کیفیت عالی انجام شود.

اکنون که شما سیستم تلفنی پیشرفته ای را انتخاب نموده اید باید به نکات زیر توجه ویژه ای داشته باشید. 

لطفا نکات زیر را رعایت نمایید و ازمکالمه تلفنی لذت ببرید:


استفاده از ارتباطات سیمی به جای وایرلس (بیسیم)

wifi vs eth cable for voip

همانطور که میدانیم در اصل ، داده های صوتی از طریق شبکه شما در بسته های سازمان یافته Packets به ترتیب زمانی ارسال می شوند.

احتقان شبکه "network congestion"، خطا در صف اطلاعات "improper queuing" و خطا در تنظیمات می تواند باعث تاخیر و اشتباه در نحوه ارسال و دریافت این بسته های صوتی شود.

در شبکه های سیمی انتقال اطلاعات بدون تداخل ، نویز ، برگشت و سایر مشکلاتی که در ارتباطات وایرلس موجود میباشد انجام میگردد.

قطعا با استفاده از ارتباط شبکه سیمی شما میتوانید کمک زیادی به ارتقاع مشکلات کیفیت صدای سیستم تلفنی خود نمایید. 

همیشه اتصال از طریق کابل شبکه با اطیمنان ، سرعت و قابلیت بیشتری را در اختیار شما قرار می‌دهد و قطع و وصل شدن‌های مکرر را نخواهید داشت همچنین دیگر نیازی به وارد کردن رمز عبور یا طی کردن پروسه شناسایی را ندارید. کافی است کابل شبکه را به روتر متصل کنید تا سیستم وارد شبکه شود. مزیت دیگر هم امنیت بیشتری است که روی اتصال‌های کابلی وجود دارد. همیشه دستگاه‌هایی که حساس و مهم هستند را با کابل به شبکه متصل می‌کنند.

در صورت امکان برای کارمندانی که بیشترین مکالمات تلفنی را دارند از شبکه کابلی استفاده نمایید و برای کارمندانی که ارتباط کابلی برای آنها امکان پذیر نیست در ادامه در قسمت بهینه سازی ارتباطات وایرلس موارد را رعایت نمایید.


استفاده از تلفن تحت شبکه بجای تلفن نرم افزاری

voip phone softphone

تلفن تحت شبکه یا IP Phone  همانند گوشی تلفنهای سنتی میباشد با این تفاوت که بجای سیم تلفن به شبکه کامپیوتری شما و یا اینترنت متصل میگردد.

تلفن های IP کیفیت تماس بهتری را ارائه می دهند.

کیفیت صدای تلفن سخت افزاری  ( تلفن تحت شبکه یا IP Phone  ) از یک تلفن نرم افزاری بهتر است، به این دلیل که این سخت افزار به صورت تخصصی برای مکالمات تلفنی ساخته شده اند و برترین صدای را برای شما خواهد داشت.

گوشی تلفن رو میزی آسان ، آشنا و رسمی ( تجاری تر ) هستند.

بیشتر کارمندان عادت دارند از تلفن رومیزی استفاده کنند و ممکن است استفاده از تلفن نرم افزاری برای آنها آسان نباشد.

ضمنا باید این موارد را در نظر داشته باشید در هنگام استفاده از تلفن نرم افزاری ، عملکرد تلفن نرم افزاری با عملکرد کامپیوتر شما ارتباط مستقیم دارد، به عنوان مثال جهت افزایش کارایی تلفن نرم افزاری یا همان Sost phone موارد زیر توجه نمایید:

جلوگیری از به حالت خواب رفتن یا Sleep و  hibernate  کامپیوتر.

احتمال ویروسی شدن کامپیوتر

درگیر بودن پردازنده CPU و حافظه موقت RAM

 تلفن های رومیزی ( سخت افزاری ) IP-Phone در هر مکانی قابل استفاده هستند.

تلفن های IP-Phone مشابه تلفن های هوشمند ، از هر مکانی قابل جابجایی و استفاده هستند. پس از برنامه ریزی تلفن با یک شماره ، می توان آن را به صورت فیزیکی به مکان دیگری منتقل کرد ، و همچنان با همان شماره به کار خود ادامه می دهد.

استفاده همزمان تلفن تحت شبکه رو میزی و تلفن نرم افزاری

شما میتوانید تلفن خود را همزمان هم بر روی تلفن رومیزی و تلفن نرم افزاری داشته باشید و هر دو قابل استفاده میباشند . مرکز تلفن پارسه پلاس با توجه به پشتیبانی از فناوری SIP Forking این امکان را برای شما فراهم نموده است.


استفاده از SBC

voip sbc increase voice quality

SBC یا session border controller در سیستم های تلفنی وظیفه مدیریت و هدایت سیگنال ها ، صوت ، تصویر و ... را در مرزهای شبکه تلفنی ویپ به سمت سرور اصلی را دارد.

از مزایای SBC میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

صرفه جویی در مصرف پهنای باند:
3cx SBC به صورت هوشمندانه میتواند تماسهای داخلی را شناسایی نماید و به عنوان مثال در یک اداره راه دور با ۵ یا ۲۰ کاربر ترافیک این تهاس ها را به صورت محلی مدیریت میکند و از ارسال آن به سرور اصلی جلوگیری میکند.
با استفاده از 3cx SBC تمامی ترافیک ها در شبکه داخلی می ماند و ترافیکی به سمت سرور اصلی ارسال نمیشود.

کیفیت صدای بهتر:

با استفاده از 3cx SBC تمامی ترافیک و پکتها از طریق تانل منتقل میگردد و این امر موجب از بین بردن مشکلات احتمالی کیفیت صدا (jitter) خواهد شد.

حذف مشکلات فایروال های مابین راه:

همانطور که در بالا اشاره شد با استفاده 3cx SBC تمامی ترافیک ها از طریق تانل برقرار میگردد در نتیجه فقط یک پورت تانل باز و مورد استفاده قرار میگیرد که موجب امنیت بیشتر و آسانی در کارها و برای شرکتهای راه دور میباشد.

همه چیز مهیاست:

قابلیت وصل کن استفاده کن Plug and Play نیز در ادارات راه دور با راه اندازی 3cx SBC امکان پذیر میگردد.
از این پس تمامی پکت های مالتی کست به سمت سرور مرکز تلفن 3cx ارسال میگردد و مدیر سیستم تلفنی میتواند بدون مراجه حضوری به گوشی تلفن آن را از راه دور تنظیم نماید.
با استفاده از قابلیت Plug and Play مدیر سیستم میتواند به سرعت و بدون خطای انسانی تمامی تلفن ها را تنظیم و یا تغییرات خود را اعمال نماید.

3cx SBC رایگان است:

SBC یکی از گرانترین قابلیتهای مراکز تلفنی میباشد ولی این قابلیت به صورت کاملا رایگان به همراه مرکز تلفنی ارایه و پشتیبانی میگردد.


مانیتور کردن ترافیک شبکه

 neywork monitoring for voip ippbx

در دنیای امروز اتصال به اینترنت همانند اتصال برق اهمیت دارد. 

سیستم تلفن اینترنتی یا VoIP با سرعتهای پایین هم قابل استفاده است ولی کیفیت دسترسی شما به اینترنت نکته مهمی است و باید به موارد زیر توجه ویژه ای داشته باشید:

میزان سرعت اتصال به اینترنت و ترافیک مصرفی شما

در نظر داشته باشید که شما با یک مودم ADSL با سرعت ۱ مگابیت در ثانیه به اینترنت متصل هستید ، این سرعت برای استفاده از تلفن خوب است ولی اگر یکی از کاربران شما دانلود سنگینی را داشته باشد دیگر چیزی برای مکالمه تلفنی شما نمی ماند و کیفیت مکالمه تلفنی افت مینماید.

packet loss در اتصال به اینترنت

همانطور که میدانیم اطلاعات ما در قالب پکت بر روی لینکهای اینترنتی منتقل میشود و در صورتی که ارتباط اینترنت ما کیفیت مناسبی نداشته باشد ممکن است تعدادی از این پکتها (اطلاعات) گم شوند. گم شدن پکتها Packet Loss در زمانی که اطلاعات جابجا میکنیم خود را نشان نمیدهند چون مبدا و مقصد تهداد پکتها را با نشان گزاری میدانند و در صورت گم شدن و یا از بین رفتن دوباره درخواست و ارسال میکنند ولی در ارتباطات صوتی درخراست ارسال مجدد فایده ای ندارد چون هرپکت باید در زمان و جای خود رسیده باشد. در نظر بگیرید کلمه سلام را ارسال کنیم ولی حرف ل در زمان خود به مقصد نرسد و و بخواهید دوباره ارسال و استفاده نماییم که سلام به سامل تبدیل میشود.

شما میتوانید با استفاده از سرویس مانیتورینگ شبکه Network Monitoring پارامترهای بسیاری را در نظارت بر عملکرد اینترنت خود داشته باشید.


بهینه سازی ارتباطات وایرلس

improve wireless singnal for voip

اگر شبکه های Wireless بدون مشکل بودند، حتماً تا به حال جانشین شبکه های کابلی شده و آنها را از دور رقابت خارج می کردند. ولی مانند هر پدیده ی دیگر، در برابر مزایایی که دارند، مشکلاتی نیز دارند.

کیفیت و سرعت شبکه وایرلس تابع شرایط مختلفی، از جمله: امواج رادیویی مزاحم، وجود نقاط کور در محیط شبکه، توان فرستنده های Wireless، سطح سیگنال دریافت شده ، تعداد کاربران شبکه و عدم استفاده از protocol های امنیتی در شبکه است.

در صورتی که از ارتباط وایرلس برای تلفن های خود استفاده مینمایید به موارد زیر توجه نمایید:

وجود نویز در محیط:

منظور از نویز در محیط هر موج رادیویی است که با موج رادیویی دستگاه وایرلس شما (Access Point) تداخل دارد و عملکرد وایرلس شما را دشوار می سازد. بنابراین در انتخاب موج دستگاه اکسس پوین خود دقت بالایی را داشته باشید و با تغییر دادن آن بهترین فرکانس را انتخاب نمایید.

تضعیف امواج رادیویی:

اشکال دیگر امواج رادیویی تضعیف آن هاست که به هنگام انتقال در فضا رخ می دهد. پس در انتخاب مکان دستگاه اکسس پوین خود دقت خوبی را داشته باشید تا کمترین فاصله را به کاربران شبکه وایرلس داشته باشد.

انعکاس امواج رادیویی:

مساله دیگر در انتشار امواج رادیویی، انعکاس این امواج در برخورد به اشیاء است. وقتی موج رادیویی به یک شی بر می خورد، انعکاسی تولید می کند و گیرنده ی رادیویی موج اصلی را به همراه موج منعکس شده با هم دریافت می کند. اگر موج به اشیا زیادی برخورد کند، انرژی خود را از دست می دهد و به شدت تضعیف می شود. در محل هایی که از فلز ، شیشه و سنگ استفاده شده است متاسفانه کیفیت شبکه وایرلس به دلیل افزایش سیگنالهای برگشتر و عدم عبور سیگنال واجه هستیم.

کیفیت دستگاه اکسس پوینت و پهنای باند وایرلس

یک شبکه وایرلس برای پوشش یک فضا و تعداد کانکشن (کاربر) طراحی میشود و زمانیکه چند کاربر بطور همزمان به یک اکسس پوینت متصل شده اند پهنای باند بین آنها تقسیم می شود.

ممکن است زمانیکه تعداد کمی کاربر داشته باشیم کیفیت خوبی داشته باشیم ولی زمانیکه شما در یک مدرسه و یا یک سالن کنفرانس هستید با مشکلاتی روبرو شوید.

پس باید باتوجه به کیفیت و توان  دستگاه اکسس پوینت خود تعداد و فاصله را برای کانکت شدن در جاهای مختلف را در نظر بگیرید . در نظر داشته باشید فاصله ذکر شده در مستندات دستگاه اکسس پوینت شما فاصله در فضای باز و بدون مانع است.


استفاده از هدست

benefits of phone headset

آیا می دانید استفاده از یک هدست تلفن به صورت روزانه باعث کاهش کمردرد و خستگی ناخواسته ناشی از نگهداشتن گوشی تلفن در شانه شما می شود؟

استفاده از هدست به عنوان بخشی از کارهای روزمره شما به بهبود وضعیت بدن شما کمک می کند و باعث می شود تا در پایان روز کاری احساس فعال تر و شادابی بیشتری داشته باشید. هدست نه تنها از لحاظ جسمی به شما کمک می کند بلکه باعث افزایش بهره وری کار شما نیز می شود. مطالعات نشان داده اند که استفاده از هدست به جای نگه داشتن گوشی تلفن ، یک دست را آزاد می کند و می تواند تا 43 درصد بهره وری را بهبود بخشد.

 کیفیت صدایی که می شنویدو ارسال میکنید

استفاده از هدست باعث می شود تا میکروفون در همان موقعیتی که سر خود را حرکت می دهید و صحبت کنید ، بماند و بنابراین صدایی که میشنوید و ارسال میکنید ثابت بماند.

اگر از یک هدفون با فناوری حذف نویز استفاده می کنید ، میکروفون تا 75٪ صداهای پس زمینه را فیلتر می کند (اثربخشی بین مدل های مختلف متفاوت است) ، به گونه ای که تماس گیرندگان شما حتی در محیط های پر سر و صدا فقط شما را می شنوند و از این طریق به تمرکز در تماس های تلفنی خود کمک کنید. ارگونومی و درد پشت یا گردن: نگه داشتن گوشی تلفن تا یک گوش منجر به وضعیت ضعف بدن می شود که به مرور زمان بسیاری از افراد از ناراحتی گردن و کمر رنج می برند.

در صورتی که از تبلت و یا کامپیوتر برای ارتباطات تلفنی خود استفاده میکنید حتما از هدست استفاده نمایید چون صدای مخاطب شما که از تلفن پخش میگردد مجددا برای مخاطب از طریق میکروفن ارسال خواهد شد.

 

روشهای بهبود کیفیت تماس تلفنی - 5.0 out of 5 based on 1 vote

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

 

پارسه پلاس عضو رسمی اتحادیه مخابرات ، سازمان نظام صنفی رایانه کشور و توزیع کننده انحصاری مراکز تلفن ویپ 3CX آلمان و فنویل در ایران و اولین شرکت ارائه دهنده خدمات مراکز تلفن اینترنتی یا Hosted PBX در ایران میباشد.

  • تهران بلوار مرزداران خیابان ناهید کوچه گلستان5 پلاک33 ساختمان پارسه پلاس
  • 021-91005059 - 44226887
  • info [@] pbx.co.com

عضویت ها و مجوزهای ما

نماد اعتماد الکترونیکی
نماد اعتماد الکترونیکی

 


اتحادیه مخابراتی

3CX iran partner and agent

نماینده 3cx در ایران

 


تنظیم مقررات و ارتباطات

 


انجمن کسب و کار اینترنتی

 


نظام صنفی رایانه ای